Atrakcje Mazur – Lodowy Hotel

Współczesna turystyka to jedna z najważniejszych gałęzi gospodarki na całym świecie. Jednym z jej cech stała się masowość. Coraz częściej turyści pragną czegoś innego. Innego od tego co już zobaczyli, innego od podróży innych turystów i podróżników. Pragną pojechać tam, gdzie mało kto jeszcze był (a takich miejsc nie zostało już wiele) lub przeżyć coś o czym z dumą będą opowiadać.

Jednym ze sposobów na niezapomniane wrażenia stała się wyróżniająca się baza turystyczna. Atrakcjami są już nie tylko miasta czy obiekty, ale miejsca w których po zwiedzaniu udajemy się na odpoczynek. I tak w Japonii będzie to hotel kapsułowy, w Azji możemy przespać się w mongolskiej jurcie, a w Europie, a dokładniej w Szwecji mamy wyjątkowy w skali światowej Hotel, który w całości powstaje z lodu. Po raz pierwszy powstał 1989 roku i od tamtego czasu co rocznie jest odbudowywany. Na wiosnę gdy przychodzi ocieplenie hotel znika, by w porze zimowej zostać odbudowany. Do budowania lodowych apartamentów zapraszani są nie tylko świetni budowniczy, ale także znani i cenieni architekci, którzy projektują pokoje według własnych oryginalnych projektów.

Zatem jeśli tylko mamy odpowiednią ilość gotówki (najdroższe apartamenty osiągają ceny prawie 4 tysiące złotych/noc) i chcemy przeżyć niezapomnianą noc (w temperaturze -5 do -7 stopni śpiąc pod futrami z renifera) wybierzmy się do hotelu Jukkasjaroi w Szwecji bo atrakcja unikalna na skalę światową.